Partneři

michael

Michael Pospíšil

Narodil se v roce 1962 v Jihlavě. Studoval na Pražské konzervatoři a od roku 1986 účinkuje jako hudebník ve svobodném povolání. Specializuje se na „starou“ hudbu. V roce 1993 založil vlastní soubor RITORNELLO.

Kromě práce s tímto ansámblem spolupracuje jako zpěvák – solista a instrumentalista na různých projektech, koncertech, nahráváních. Intensívní badatelskou práci s originálními prameny zúročuje jako hudebník, dramaturg a editor not ( např. kroměřížské sonáty, tance Valeria Otta z r. 1611, Michnova Loutna Česká, písně z kancionálů, hudebně-literární pořady České Křesťanské Akademie a Památníku Národního Písemnictví, přednášky pro Centrum Aletti Olomouc, rekonstrukce „barokních“ procesí, aj.).

Organisuje interpretační semináře, učí na mezinárodních prázdninových seminářích. Spolupracuje s rozhlasem a televizí, které o něm a jeho práci odvysílaly několik pořadů. Natočil cca 55 titulů na CD, společně s Collegiem pro arte antiqua Brno připravuje pravidelně každý rok Slavnosti Adama Michny z Otradovic v Jindřichově Hradci, projekty obnovy kulturní krajiny na Broumovsku, v Českém ráji intensivně pracuje na odhalování hudebního, básnického a vůbec všestranného odkazu V.K.Holana Rovenského.

Více informací naleznete na stránkách www.ritornello.cz

Logo na modré

FS BARUNKA
Zelená 240

552 03 Česká Skalice

+420 777 347 117