Podzimní zavařování

Jaké krásnější období roku může být, než je podzim. Období, které nám přináší potěšení ducha, ale také těla (hlavně pak bříška). Můžeme se těšit na spoustu scenérií přírody, hlavně všechny ty její plody a naší píle nebo alespoň našeho snažení. Je to čas, kdy děláme vše, abychom se mohli těšit ze všech těchto věcí i v době, kdy příroda odpočívá a za okny se sype sníh, je mráz a plískanice.

Letos k nám byla příroda štědrá. Urodilo se mnoho paprik, rajčat, dýní, zelí, v lese hub… Radost pohledět! A byla by to velká škoda nechat vše ležet ladem. Tak jsme se do toho opřeli a krájeli, loupali, míchali a zavařovali a zavařovali. Nechyběla naše oblíbená papriková pomazánka, výborný domácí kečup a rajský protlak (bez jablek a éček), spousta skleniček houbových dobrot na toasty, pikantní kdoulová hořčice, samozřejmě domácí nakládané zelí a ze zbytků čalamáda s feferonkami, které pálí jako čert. Ještě nás čeká oblíbená dýně Goliáš a z ní žádané dobroty – kandované bonbony, zlatý dýňový džem se sušenými meruňkami.

Je toho hodně, o čem by se dalo psát. Každá rodina dělá to, co má ráda. Někdo vezme za vděk kupovanými dobrotami, jiný si rád pochutná na domácích!

Etela Rumplesová