Seriál Božena

Česká televize

Tak jsme se dočkali. Seriál BOŽENA, připomínající loňské výročí narození spisovatelky Boženy Němcové, měl v lednu ve vysílání ČT1 premiéru. Část 1.dílu byla natáčena s námi, se souborem, 29.10. 2019 v Opočně, ve dvoře areálu zámku.

Ve scénáři byla část nám šitá na míru: Tlučení kohouta – zvyk, jenž má málokterý soubor zpracovaný. Dostali jsme plnou důvěru ke ztvárnění scény. Naše kroje-kostýmy si od realizačního týmu filmu vysloužily obdiv, proto „hrají“ i na jiných hercích v průběhu dalších dílů filmu.

Natěšení jsme v den natáčení brzy ráno byli doupraveni vlásenkářkami, kostymérkami, vizážisty a šli jsme „na plac“. Ha, zima, zima nám byla, ale předstírali jsme dožínky probíhající na vrcholu léta. Takže mimo kameru jsme byli nabalení v bundách, dekách, zahřívali jsme se čajem, i ostřejším. Co nás hřálo nejvíc, byla milá, srdečná atmosféra vytvořená paní režisérkou L. Wimmerovou a především představitelem Josefa Němce, hercem Janem Hájkem, který si rozuměl i s našimi dětmi. Všem našim „hercům“ díky za trpělivost a nadšení!